Latvijas Kredītu Centrs – Līdz 10 000 €

Please forward this error screen to 185. Domājot par Maxima veidošanās vēsturi Latvijā teju 15 gadu laikā, diemžēl pirmais, kas nāk prātā, ir traģēdija Zolitūdē. Lai kādi būtu tās cēloņi, es gribu savā, VP grupas un visu Maxima darbinieku vārdā vēlreiz latvijas Kredītu Centrs – Līdz 10 000 € visdziļāko nožēlu par notikušo.

Koncentrēšanās tikai un vienīgi uz biznesa attīstību laikam nevarēja palikt bez sekām. Par pirmajiem platajiem soļiem ceļā uz tagad jau notikušajām pārmaiņām esmu pateicīgs saviem kolēģiem Latvijā, Lietuvā un citviet Eiropā. Kopš mūsu uzņēmumu grupa kļuvusi starptautiska, esam ieguldījuši līdzekļus nekustamajā īpašumā, vērtspapīros, mazumtirdzniecības un ražošanas uzņēmumos 18 valstīs. Mūsu uzņēmumos strādājošā darbinieku komanda un aktīvie akcionāri turpina meklēt jaunas investīciju iespējas un cenšas palielināt mūsu uzņēmumu vērtību. Esam Eiropas mērogam neliela, taču ļoti mērķtiecīga starptautiska biznesa grupa ar saknēm Lietuvā. Atzīstu, ka savā attīstības ceļā nereti esam piemirsuši par nepieciešamo komunikāciju ar sabiedrību, plašsaziņas līdzekļiem, atbildīgajām institūcijām. To cenšamies labot, tostarp, skaidrojot arī mūsu vēsturi.

Sabiedrībai ir jāzina, ar kādu komercdarbību nodarbojas lielākā Lietuvas kapitālsabiedrība, tādēļ ir tapusi šī grāmata, kurā rodamas atbildes uz daudziem jautājumiem par tā saucamo VP grupu un Maxima. Savukārt Maxima attīstības stāsts Latvijā atspoguļots Maxima Baltajā grāmatā, kas publicēta mājaslapā: atklati. Maxima Baltajā grāmatā publicētais teksts ir publicistisks sacerējums, kurā lietoti dažādi šādiem sacerējumiem raksturīgi izteiksmes līdzekļi. Maxima Latvija, Maxima Grupė, Vilniaus prekyba vai citos VP grupas uzņēmumos.

Grāmatas autori centušies atspoguļot šos viedokļus, cik vien iespējams, precīzi. No alus bodes līdz starptautiskam holdingam 1992. Eiropas lielvalsts galvaspilsētā Viļņā bija nobriedusi jauna uzņēmuma iecere. 20 gadu laikā toreiz iecerētajam uzņēmumam bija lemts izaugt par ES valstīs pazīstamu, starptautisku tirdzniecības holdingu. Bija ielikts pamats Vilniaus prekyba un visas VP grupas stāstam.

Latvijā mēs to vislabāk pazīstam ar nosaukumu Maxima, taču kopumā dažādi VP grupas uzņēmumi stādā jau 18 valstīs. Vilniaus prekyba ir lielākais un vēsturiski pirmais grupas holdinga uzņēmums, kas ar citu subholdinga uzņēmumu starpniecību pārvalda mazumtirdzniecības, būvmateriālu veikalu un aptieku tīklu. Vilniaus prekyba holdinga pamatdarbība ir meitas uzņēmumu akciju pārvaldīšana, lai uzraudzītu to īpašumu un nodrošinātu vērtības pieaugumu. NDX, kurš pārvalda astoņas ražotnes un sešus uzņēmumus dažādās pasaules valstīs. Polijā lielākajiem mājdzīvnieku barības, gaļas konservu un pastēšu ražotājiem Mispol S. Lietuvā, Latvijā, Igaunijā un Bulgārijā nodarbojas uzņēmumu grupa Akropolis. VP uzņēmumu grupā ietilpst arī M.

Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīs, bet Supersol grupa ir mazumtirdzniecības veikalu tīkls Spānijā ar teju 200 veikaliem. Fakti par uzņēmumiem Darbojas 18 Eiropas valstīs. Ignu Staškeviču, Mindaugu Bagdonaviču un Renatu Vaitkeviču. Darjus Nedzinsks, kurš viņiem pievienojās vēlāk. Lielākais akcionārs un neapšaubāmais līderis vienmēr ir bijis Nerijs Numavičs.

Minima un Media, visi tika ieviesti 1998. Par pirmo kļuva Latvija, kur 2001. Lielākais sāncensis visām veikalu ķēdēm tolaik vēl bija padomju laikos tik iecienītie tirgi, kā arī mežonīgā kapitālisma sākumposmā haotiski veidojušās mazumtirdzniecības bāzes, kas pretendēja uz cenas līderu statusu. Paralēli jau tika veikti enerģiski priekšdarbi pirmā Maxima lielveikala atvēršanai Rīgā. Kompānijas Vilniaus prekyba agresīvā izaugsme ir veicinājusi modernas lielveikalu kultūras attīstību Lietuvā. Tagad kompānija gatavojas izvērst savu darbību Latvijā un varbūt arī Ukrainā.